Kurusıkı Ses Tabancasını Nasıl Alırım

Kurusıkı Tabanca Nasıl Alınır

Kurusıkı tabanca ile ilgili kanun 12 Şubat 2008 tarihli resmi gazete yayınlanmış ve Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Yönetmelik de 02 Mayıs 2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak aynı tarihte yürürlüğe girmiştir. Kurusıkı tabancalar kanunda imali, ithalatı, ihracatı, satışı, edinilmesi kanun ve yönetmelikle belli şartlar altına alınmıştır. Kurusıkı silahlar gerçeğinden ayrımı yapılabilecek şekilde ağzı kapalı ve ucunda turuncu veya kırmızı boya bulunacak şekilde imal edilirler ve bu şekilde satılmak zorundadır.

 

Kurusıkı Tabanca Alma İçin Yaş Sınırı Nedir

Kurusıkı tabancayı almak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçüklere kurusıkı satışı kesinlikle yasaktır.

 

Kimler Kurusıkı Tabanca Alabilir

18 yaşını doldurmuş ve adli sicil kaydında sabıkası olmayan her Türk Vatandaşı kurusıkı tabanca alabilir. Kurusıkı Tabanca satışları 5729 sayılı kanun hükümlerine göre sabıka kaydı olmadan yapılmamaktadır. 

 

Kimler Kurusıkı Tabanca Alamaz

Eğer ateşli silahlarla işlenen suçlardan veya 6136’dan hükümlü bulunanlar ile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olanlar kurusıkı tabanca alamaz. Almak için mahkeme kararınızı temin edip, bağlı bulunduğunuz İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurarak ‘Kurusıkı tabanca almasında herhangi bir sakınca yoktur.’ ibaresi yazdırmanız gerekmektedir.

 

Kurusıkı Tabanca Aldıktan Sonra Ne Yapmak Gerekiyor

Kurusıkı tabancanızı fatura tarihinden itibaren 30(otuz) gün içinde bağlı bulunduğunuz emniyet müdürlüğüne giderek ücretsiz bir şekilde kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde para cezası vardır.

 

Kurusıkı Tabanca Almak İçin Gerekli Belgeler

- Adli Sicil Kaydı

 

- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

- 18 Yaşını Doldurmuş Olmanız Gerekmektedir.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı